نگاهي به بزرگترين مراکز خريد دنيا که بيشتر در آسيا هستند

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


 

در واقع اين مقدار فضايي است که ملک براي فعاليت هاي سودآور مثل خرده فروشي، غذاخوري و سرگرمي در اختيار قرار مي دهد. رونق ساختمان در آسيا، که زمين ارزان و هزينه هاي نيروي کار پايين است، بزرگترين مراکز خريد در جهان را به وجود آورده است. تنها دو مرکز خريد در اين ليست خارج از قاره آسيا قرار دارند.

 

10. سيام پاراگون، 299 هزار متر مربع (Siam Paragon)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

سيام پاراگون در بانکوک يکي از بزرگترين مراکز خريد در تايلند است. فقط مرکز خريد سنترال وُرد در نزديکي آن، بزرگتر از آن است. اين مرکز خريد شامل انواع مختلفي از فروشگاه هاي تخصصي و رستوران ها و همچنين يک پرديس سينمايي، آکواريوم دنياي اقيانوس سيام، گالري هنري تايلند و يک سالن کنسرت اپرا است. اين مجموعه همچنين يک سالن بولينگ و مرکز کارائوکه نيز دارد.

 9. برجايا تايمز اسکوئر، 319 هزار متر مربع (Berjaya Times Square)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

برجايا تايمز اسکوئر در کوالالامپور، مجموعه برج دوقلويي داراي يک مرکز خريد و دو هتل پنج ستاره است. با 700 هزار متر مربع مساحت، اين مجموعه هم اکنون پنجمين ساختمان بزرگ در جهان است. مرکز خريد آن شامل بيش از 1000 فروشگاه خرده فروشي، 65 رستوران غذاخوري و چندين جاذبه تفريحي مثل بزرگترين شهربازي سرپوشيده آسيا، دنياي کهکشان و اولين سينماي 2 بعدي و 3 بعدي آي مکس مالزي است که در طبقه دهم قرار دارد.

 8. جواهر استانبول، 322 هزار متر مربع (Istanbul Cevahir)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

مرکز خريد و تفريحي جواهر در بخش اروپايي استانبول در ترکيه قرار دارد که در سال 2005 گشايش يافت. اين بزرگترين مرکز خريد در اروپا است. 343 فروشگاه، 34 رستوران فست فود و 14 رستوران اختصاصي در اين مرکز خريد قرار دارد. ساير امکانات شامل طبقه اي بزرگ براي رويدادها، 12 سينما، يک سالن بولينگ، يک ترن هوايي کوچک و چندين امکانات تفريحي ديگر است.

 7. اس ام مگامال، 334 هزار متر مربع (SM Megamall)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

اس ام مگامال در مترو مانيلا که در سال 1991 افتتاح شد، يکي از بزرگترين مراکز خريد در فيليپين است. اين مرکز خريد روزانه 800 هزار نفر را با حداکثر ظرفيت 4 ميليون نفر به خود جذب مي کند. اين مرکز خريد دو ساختمان اصلي دارد. ساختمان اول داراي سينما، سالن بولينگ، فود کورت و بخش اسباب بازي Toy Kingdom است. ساختمان دوم شامل فروشگاه هاي خرده فروشي مي شود.

 

مسيري که دو ساختمان اصلي را به هم متصل مي کند شامل چندين غذاخوري است. اس ام مگامال در حال حاضر تحت نوسازي و گسترش عمده اي قرار دارد. در هنگام تکميل، اين ساختمان مي تواند عنوان بزرگترين مرکز خريد در فيليپين را از آن خود کند.

 6. وست ادمونتون مال، 350 هزار متر مربع (West Edmonton Mall)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

وست ادمونتون مال در شهر ادمونتون استان آلبرتا کانادا بزرگترين مرکز خريد جهان از سال 1981 تا 2004 بود و در حال حاضر بزرگترين مرکز خريد قاره آمريکا است. علاوه بر 800 فروشگاه و خدمات، اين مرکز خريد داراي بزرگترين شهربازي سرپوشيده در جهان، بزرگتين پارک آبي سرپوشيده در جهان و قلعه يخي Ice Palace است. از ديگر جاذبه هاي اين مرکز خريد مي توان به زمين گلف مينياتور با 18 سوراخ، سالن سينما و سالن بولينگ اشاره کرد.

 5. دبي مال، 350 هزار متر مربع (Dubai Mall)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

دبي مال بخشي از مجموعه برج خليفه است، بلندترين سازه مصنوعي که تاکنون ساخته شده است. با بيش از يک ميليون و 114 هزار متر مربع (برابر با اندازه بيش از 50 زمين فوتبال)، دبي مال بزرگترين مرکز خريد در جهان بر اساس مساحت کل است. ولي اگر فضاي قابل اجاره آن را در نظر بگيريم، هم اندازه مرکز خريد وست ادمونتون مال است.

 

اين مرکز خريد شامل بيش از 1200 فروشگاه از جمله بزرگترين شيريني فروشي جهان، يک ميدان يخي، يک مرکز بازي SEGA (شامل بازي 3 بعدي بولينگ)، يک هتل لوکس 5 ستاره، 22 سالن سينما به علاوه 120 رستوران و کافه است. اين مرکز خريد همچنين داراي يکي از بزرگترين آکواريوم هاي جهان است.

 4. اس ام مال آسيا، 390 هزار متر مربع (SM Mall of Asia)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

اس ام مال آسيا در مترو مانيلا فيليپين در سال 2006 افتتاح شد و شامل چهار ساختمان متصل به يکديگر است. اين مرکز خريد يک تراموا با گنجايش 20 صندلي دارد که خريداران را در طول زمين هاي مرکز خريد جابجا مي کند. يکي از اصلي ترين جاذبه هاي اين مرکز خريد، سينماي آي مکس با يکي از بزرگترين صفحات 3 بعدي جهان است.

 

اين مرکز خريد همچنين شامل زمين اسکيت روي يخ به اندازه زمين هاي المپيک است. در اين زمين مي توان اسکيت روي يخ را هم به صورت تفريحي و هم به صورت رقابتي انجام داد، ضمن اينکه قابليت برگزاري هاکي روي يخ را نيز دارد.

 3. سنترال وُرد، 429 هزار متر مربع (CentralWorld)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

مرکز خريد هشت طبقه سنترال وُرد در بانکوک که در سال 1990 افتتاح شد، بزرگترين مرکز خريد تايلند است. اين مرکز خريد خود را به عنوان مرکز خريدي براي طبقه متوسط معرفي کرد، بر خلاف سيام پاراگون که به عنوان مرکز خريد طبقه فرادست جامعه شناخته مي شود.

 

در تاريخ 19 مي سال 2010، سنترال وُرد يکي از چندين ساختماني بود که به وسيله اعتراضات ضد دولتي به آتش کشيده شد. اين آتش سوزي به مدت دو روز طول کشيد و فروشگاه چند منظوره Zen در آتش تخريب شد. بعد از چند ماه بازسازي، اين مجموعه خريد در 28 سپتامبر مجدداً باز شد.

 2. گلدن ريسورسز مال، 557 هزار متر مربع (Golden Resources Mall)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

گلدن ريسورسز مال در چين 1.5 برابر بزرگتر از مرکز خريد مال آمريکا است و بزرگترين مرکز خريد جهان از سال 2004 تا 2005 بود. با اينکه توسعه دهنده اين مرکز خريد در ابتدا تخمين زده بود که روزانه 50 هزار خريدار از آنجا بازديدکنند، در سال 2004 تعداد واقعي بسيار کمتر بود به طوري که فقط 20 نفر در ساعت بازديد کننده داشت.

 

يک مشکل اصلي اين بود که قيمت هاي بيشتر کالاها بسيار بالاتر از توانايي خريد اکثر مردم معمولي چين بود. يک مانع ديگر عدم دسترسي مرکز خريد گلدن ريسورسز به مصرف کنندگان خارجي به خاطر مکان آن در خارج از مرکز پکن بود.

 

1. نيو ساوت چاينا مال، 600 هزار متر مربع (New South China Mall)


 

بزرگترين مراکز خريد دنيا

نيو ساوت چاينا مال در دونگوان چين بزرگترين مرکز خريد در جهان بر اساس فضاي تجاري است. اين مرکز خريد داراي هفت بخش است که بر اساس شهرهاي بين المللي از جمله مدلي از طاق پيروزي فرانسه و کانالي آبي از قايق هاي گوندولا ساخته شده است. اين مرکز خريد همچنين يک ترن هوايي داخلي-بيروني دارد. ولي چيزي که ندارد، مشتري است. از زمان افتتاح در سال 2005، اين مرکز خريد از نبود مشتري به شدت لطمه ديده است.

 

بيشتر فضاي خرده فروشي آن خالي مانده، و 99 درصد مغازه ها خالي است. تنها بخش هاي فعال مرکز خريد نزديک به ورودي ساختمان قرار دارد، جايي که چندين فست فود زنجيره اي غربي قرار گرفته است. اين مرکز خريد لقب بزرگترين مرکز خريد ارواح در جهان را به خود اختصاص داده است.

 

همچنين بخوانيد :


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل